Barion Pixel

Chci si pořídit kamerový systém k ochraně rodinného domu

15.prosince 2020

Každý občan má právo chránit svůj majetek, pokud k tomu má zákonný důvod a to takovým způsobem, jež nezasahuje do práv ostatních. To znamená, že k ochraně nemovitosti lze použít i kamerový systém se záznamem obrazu. Kamerový systém ale musí být používán tak aby byl přiměřený a adekvátní k použitému účelu a zejména nesmí zasahovat do soukromí druhých osob.

Kamerový systém by měl být nastaven tak, aby zabíral pouze nemovitost, jež je majetkem správce kamerového systému. Nesmí nepřiměřeně monitorovat veřejná prostranství a zaznamenávat dění ve svém okolí nad rámec nezbytné identifikace pachatele.

Podmínky použití kamerového systému

  • Pouze na základě zákonného důvodu.
  • Nezasahovat do práv druhých osob.
  • Přiměřenost a adekvátnost použitému účelu.
  • Nazaznamenávat nad rámec nutné identifikace pachatele.
  • Pouze vlastní majetek a prostory.

Pokud by bylo nutné monitorovat i takové prostory jako je veřejný prostor nebo veřejně přístupný prostor, podléhá toto jednání již evropskému nařízení o nakládání s osobními údaji zvané GDPR. V Případě monitoringu přímo veřejných prostor, je možnost užití kamerového systému pouze ve výjimečných případech, které lze dostatečně odůvodnit a podložit minimalizací zneužití osobních údajů získaných takovým kamerovým systémem.

Tagy článku:

Označte správně kamerový systém

Potřebujete označit správně váš kamerový systém? Nabízíme vám nepřeberné množství různých variant označovacích cedulí.