Barion Pixel

Kamerový systém a SVJ

15.prosince 2020

Častým problémem v bytových domech je poškozování společného majetku a jiné společenské problémy mezi obyvateli domu. Jednou z možností jak toto řešit je instalace bezpečnostního kamerového systému. Ne vždy se však taková věc setká s plnou podporou všech členů SVJ nebo obyvatel bytového domu. Zejména problémoví obyvatelé jsou často proti a snaží se pořízení kamerového systému zabránit.

Jaká jsou pravidla pořízení kamerového systému v bytovém domě? Na tuto otázku je nutné se podívat ze dvou stran. První je pořízení a instalace samotného kamerového systému. Druhá je právní základ zpracování záznamů z kamerového systému.

Pořízení kamerového systému se řídí pravidly pro běžné investice v bytovém domě. Stejně jako instalace jakéhokoliv jiného technického systému. To znamená nastavenými pravidly ve stanovách SVJ. V tomto případě není nutné jakkoliv řešit nařízení GDPR. K tomu dojde v druhé části.

Druhá část řeší právní základ, na kterém bude založeno nakládání se záznamy, tedy zpracování osobních údajů. Ten se v případě

...více v tomto článku získáte po registraci.

Registrovat se

Tagy článku:

Balanční test zdarma

Proveďte si zdarma balanční test pro váš kamerový systém na našem portále. Bez závazků, rychle a jednoduše.