Barion Pixel

Pořízení kamerového systému do bytového domu

12.února 2021

Jedním z nejlepších bezpečnostních nástrojů pro klidné a bezpečné soužití v bytovém domě je bezpečnostní kamerový systém. Ten dokáže minimalizovat problémy a snížit dopad rizikových obyvatel na společné prostory a ostatní osoby žijící v bytovém domě.

Pořízení kamerového systému však obestírají různé nepravdy ohledně osobních údajů. Zvláště evropské nařízení GDPR obavy pro správce bytových domů a předsedy SVJ ještě zvýšilo. Přitom pořízení kamerového systému a zpracování osobních údajů jím pořízených má svá jasná pravidla a lze je velmi jednoduše zavést v každém běžném bytovém domě.

Pořízení kamerového systému je investice jako každá jiná a řídí se pravidly nastavenými ve stanovách. Pro pořízení tedy není nutné získávat žádné souhlasy se zpracováním osobních údajů obyvatel domu, stejně jako to neděláte při jiné investici.

Druhou věcí je samotné spuštění a tedy i začátek zpracování osobních údajů získaných kamerovým systémem, tedy zaznamenaných záběrů z kamer. Pro jejich legální zpracování je třeba provést několik kroků a dodržovat určitá pravidla. Jedná se o přípravu a zpracování GDPR dokumentace pro kamerový systém, jehož právní základ je založen na

...více v tomto článku získáte po registraci.

Registrovat se

Tagy článku:

Legalizujte svůj kamerový systém

Udělejte poslední krok a přestaňte riskovat pokutu za to, že chráníte svůj majetek. Postavte svůj kamerový systém na vaši stranu.