Barion Pixel

Kam umístit informační cedulky o kamerovém systému

17.května 2023

Aby bylo zajištěno řádné informování veřejnosti o provozu kamerového systému v souladu s GDPR a dalšími právními předpisy, je důležité umístit informační cedulky na strategická a viditelná místa. Zde je několik doporučení, kam cedulky umístit:

  • Hlavní vstupy: Každý hlavní vstup do oblasti monitorované kamerovým systémem by měl být označen informační cedulkou. Pokud se jedná o budovu nebo areál, měla by být cedulka umístěna na všech hlavních dveřích či branách.
  • Vedlejší vstupy: Pokud areál nebo objekt má vedlejší vstupy, je dobré i zde mít informační cedulku, protože někteří návštěvníci mohou tudy vstupovat.
  • Parkoviště: Pokud je parkoviště monitorováno kamerovým systémem, měly by být cedulky umístěny na vstupy a pro jistotu i na výjezdy z parkoviště pokud jsou jinde než vjezdy.
  • Místa s vyšším provozem: Místa, kde se často shromažďují lidé nebo kde je vyšší provoz (např. recepce, vstupy do obchodů, čekárny), by měla mít také viditelně umístěné informační cedulky.
  • U samotných kamer: V některých případech může být užitečné umístit menší informační značky přímo u kamer nebo v jejich těsné blízkosti, zejména pokud se jedná o méně tradiční nebo neočekávaná místa umístění kamer. Není to však podmínkou u běžně umístěných kamer v předpokládaných místech.
  • Specifická místa: Pokud jsou kamery instalovány i ne v úplně běžných interiérech, jako jsou šatny, výtahy či čekárny, měly by být i zde viditelné informační cedulky.

Informační tabulka o kamerovém systému by měla být u všech vstupů do monitorovaného objektu.

Cedulky by měly být čitelné aspoň ze vzdálenosti 5 metrů a měly by jasně uvádět, že oblast je monitorována kamerovým systémem. Měly by také obsahovat kontakt na provozovatele systému a další relevantní informace, jak požaduje GDPR a právní předpisy.

Tagy článku:

Označte správně kamerový systém

Potřebujete označit správně váš kamerový systém? Nabízíme vám nepřeberné množství různých variant označovacích cedulí.