Barion Pixel

Kontrola zaměstnanců kamerovým systémem

13.prosince 2020

Kamerový systém pro kontrolu zaměstnanců na pracovišti je velmi kontroverzní záležitost. Mnoha zaměstnavatelům by se tato možnost velmi líbila. Bohužel kamerový systém na pracovišti lze využít pouze pro kontrolu, jak zaměstnanci nakládají s majetkem zaměstnavatele. Kamerový systém lze tedy použít pouze k ochraně majetku zaměstnavatele. Úměrnost této ochrany vůči zásahu do soukromí zaměstnance záleží na výši majetku, který má kamerový systém chránit. S tím jde ruku v ruce i velikost zásahu do soukromí zaměstnance při provádění takovéto kontroly majetku.

Kdy lze použít kamerový systém

Pro používání kamerových systémů na pracovišti je nutný mít závažný důvod. Tento důvod musí být v proporcionalitě se zásahem do soukromí zaměstnanců. V případě kontroly kontrolním úřadem je nutný tento důvod používání kamerového systému dostatečně zdůvodnit. Zejména vysvětlit, proč byl zvolen zrovna kamerový systém a nikoliv jiný způsob ochrany majetku, který nezasahuje do soukromí zaměstnanců a nebo je jeho zásah mnohem nižší.

Jak obhájit kamerový systém

Jedním z nejpoužívanějších odůvodnění je zkušenost zaměstnavatele s již minulými zásahy do jeho majetku z třetích stran nebo od zaměstnanců a způsobeným škodám na majetku. Lze také argumentovat rozsahem areálu zaměstnavatele, ve kterém by nebylo možné efektivně využít kontrolu vstupů.

Tagy článku:

Legalizujte svůj kamerový systém

Udělejte poslední krok a přestaňte riskovat pokutu za to, že chráníte svůj majetek. Postavte svůj kamerový systém na vaši stranu.