Barion Pixel

Problematický nájemník a kamerový systém

30.listopadu 2021

Kamerový systém se v bytových domech nejčastěji pořizuje za účelem ochrany majetku a zdraví obyvatel a majitele objektu. Může se však stát, že se v bytovém domě objeví problematický nájemník, který poškozuje části domu a terorizuje ostatní nájemníky. Problematický nájemník většinou také nesouhlasí s provozem kamerového systému a žádá jeho odstranění ze společných prostor.

Jak se k tomuto problému postavit? Jako první je nutné provozovat kamerový systém podle nařízení GDPR, to znamená správně zpracovanou DGPR dokumentaci a její dodržování. Za těchto předpokladů je kamerový systém legální a jeho záznamy lze použít k ochraně majetku a zdraví osob. To znamená, že pokud problematický nájemník způsobí jakoukoliv škodu, lze záznamy z kamerového systému využít jako důkazy.

Proti správně namontovanému a provozovanému kamerovému systému nemá problematický nájemník žádnou páku, jak docílit jeho odstranění.

Tagy článku:

Legalizujte svůj kamerový systém

Udělejte poslední krok a přestaňte riskovat pokutu za to, že chráníte svůj majetek. Postavte svůj kamerový systém na vaši stranu.